Poloha a dosažitelnost

Chata se nachází v malebné šumavské obci Prášily.Odjezdy autobusů do Prášil jsou ze Sušice i ze Železné Rudy, kam je vlakové spojení. V době prázdnin je doprava rozšířena o zelené autobusy, které jezdí ze Špičáku do Boubína. Autobusová zastávka je cca 200 metrů od chaty.

Vybavení a služby

Chata KČT v Prášilech, v Národním parku Šumava, je svojí kapacitou 84 lůžek, velkou společenskou místností, společnou kuchyňkou pro možnost vlastního vaření nebo polopenzí přímo v chatě, terasou a zahrádkou. Rozdělení pokojů do tří, čtyř, pěti a šestilůžkových pokojů je vhodné ale i pro menší skupiny hostů a rodin s dětmi. Nabízíme také bezbariérový pokoj s vlastním sociálním zařízením. Součástí chaty je rozlehlá zahrada s ohništěm a dětským hřištěm, parkování u chaty za poplatek, lyžárna/kolárna k dispozici zdarma. Samozřejmostí je poskytnutí ložního prádla vč. ručníků a Wi-Fi po celé chatě zdarma.

wifi zdarma

domácí mazlíčcci po domluvě


Rekreace a služby v okolí

Nacházíme se v Prášilech. V jediné zachované obci v bývalém vojenském prostoru Dobrá voda. Dnes jsou Prášily významným, ale přesto poklidným, turistickým centrem. Okolí Prášil je vhodné k poznávání různých druhů a typů vegetace, se značným množstvím horských potůčků, potoků, jezer a vyhlídek.Na jaře a v létě je zde možnost pěší turistiky i cykloturistiky, podzim přeje houbaření a zima nabízí mnoho běžeckých tras (strojově upravovaných). Možnost využití sjezdových tratí v Železné Rudě, Hartmanicích a Velkém Javoru. Po dobu letních prázdnin jezdí zelené autobusy, kde je spojení od Špičáku po Boubín. Z Prášil je snadno dostupné Prášilské jezero, rozhledna Poledník, jezero Laka, Tříjezerní slať nebo říčka Křemelná a spoustu dalších zajímavostí.